PF CARD
FILE: HS9/1506/6 & HS7159

NAME:
Hulsteijn, van. Cornelis Eliza (Kees).

BORN:
08-02-1912, Terneuzen, Zeeland.

EDUCATION:

OCCUPATION:

ARRIVED IN ENGLAND:

ORGANISATION:
SOE/MVT

TRAINED AS:
agent

TO THE FIELD:
16-02-1943/17-02-1943

MISSION:
RADISH

DROPPED AT:
IJsselmeer

NEAR:
Hoorn, Noord-Holland.

DROPPED WITH:
Braggaar, van der Bor

OVERRUN:
NA

PLACE:
NA

RETURNED TO ENGLAND:
NA

AFTER MISSION REPORT:
NA

ARRESTED:
17-02-1943 on dropping field

PRISONS:
Scheveningen, Haaren, Assen, Rawicz, Mauthausen

DIED:
07-09-1944 (murdered)

PLACE:
KZ Mauthausen, Austria.

ALIAS:
OTTEN

NAMES IN THE FIELD: 
Cornelis Eliza van Hoek

RADIOPLANS: NA

CRYSTALS:
NA

SET:
NA

PREFIX:
unknown

CUTOUT:
NA

WITH ORGANIZATION:
Plan Holland

CONTACTS:
NA

SAFEHOUSES:
NA

TX LOCATIONS:
NA

WT-OPERATOR(S):

SOURCES:
Frans Kluiters

REMARKS:
Tijdens de training gebruikte Kees van Hulsteijn de naam Kees van der Hoorn. Hij werd opgeleid tot Special Operations Executive-agent en was betrokken bij Plan Holland. Hij werd samen met Cornelis Carel Braggaar en Klaas van de(r) Bor gedropt in de nacht van dinsdag 16 op woensdag 17 februari 1943. Ze kwamen terecht in het IJsselmeer in de buurt van Hoorn en werden meteen gearresteerd. Ze waren slachtoffers van het Englandspiel.
Op 7 september 1944 werd Kees van Hulsteijn geŽxecuteerd in concentratiekamp Mauthausen.
Postuum werd Hulsteijn onderscheiden met het Bronzen Kruis (KB 2-5-1953/33)

RELEASED:
NA

COMPLETE:
NO



© Weggum

w.mugge@home.nl

Datum: 04-09-2019