PF CARD
FILE: HS9/233/6

NAME:
Buitendijk, Krijn.

BORN:
28-11-1921, Vlaardingen.

EDUCATION:

OCCUPATION:

ARRIVED IN ENGLAND:

ORGANISATION:

TRAINED AS:
agent, sabotage instructor.

TO THE FIELD:
28-08-1944/29-08-1944.

MISSION:
STALKING

DROPPED AT:

NEAR:
Engelen, Noord-Brabant.

DROPPED WITH:
Kroon en Van der Meer.

CAME OUT:
10-11-1944/11-11-1944.

PLACE:

RETURNED TO ENGLAND:

AFTER MISSION REPORT:

ARRESTED: NA

PRISONS: NA

DIED:
13-01-1998

PLACE:
Vlaardingen

ALIAS:
FISHING, TIMO, BOSMAN

NAMES IN THE FIELD:

RADIOPLANS:

CRYSTALS:

SET:

PREFIX:

CUTOUT:

WITH ORGANIZATION:

CONTACTS:

SAFEHOUSES:

TX LOCATIONS:

WT-OPERATOR(S):

SOURCES:

REMARKS:
In de nacht van 28 augustus 1944 vertrok de viermotorige Halifax MkV MA-W LL388 van het 161 Special Duties Squadron om 21:56 uur van vliegveld Tempsford, de thuishaven van twee Special Duties Squadrons: 138 Squadron en 161 Squadron. De bemanning bestond uit zeven Engelsen, w.o. Flt/Lt P Green, Sgt N. Huntley en navigator Norman Frances Slade. Verder waren er drie Nederlandse agenten aan boord, die in opdracht van Bureau Bijzondere Opdrachten op droppingszone Hendrik tussen Hedel en Deurne gedropt zouden worden om het verzet te ondersteunen: Krijn Buitendijk, Jacky van der Meer (1922-1987) en marconist Gerrit Kroon (1909-1945). Ook zouden een aantal containers afgeworpen worden. Buitendijk was sabotage-instructeur.
Zo ver kwam het niet. Afweergeschut schoot het vliegtuig in brand, waarna er een crash-landing in de HenriŽttewaard werd gemaakt. Norman Slade en bommenrichter F/O Arnold Keith Michael Dean verloren het leven en werden in Engelen begraven. Huntley werd in een ziekenhuis opgenomen, Green en F/O C Carter overleefden hun gevangenschap in Stalag Luft I bij Barth. Gerrit Kroon raakte zwaar gewond en werd gearresteerd, Buitendijk en Van der Meer ontsnapten.
Toen de oorlog voorbij was, emigreerde Buitendijk naar AustraliŽ maar in 1974 kwam hij terug naar Nederland. Daarna woonde hij weer een paar jaar in Vlaardingen.

RELEASED:
NA

COMPLETE:
NO



© Weggum

w.mugge@home.nl

Datum: 12-08-2019